HakkımızdaAkademi Binicilik, 
Çatalca’nın Oklalı Köyü’nde 9.000 m2 arazi içerisinde, 60x28 büyüklüğünde Açık Manej, 30x20 Kapalı Manej, 25 Adet At Ahırını içinde barından tesistir. Tesisimizde 6 adet pony, 1 adet midilli ve 9 adet yetişkin atı bulunmaktadır. Binicilik dersleri, arazi binişleri, çocuk ve yetişkin at gezintileri, lisans eğitimi ve binicilik kampı hizmetleri vermektedir.

Ayrıca Açık-Kapalı Restaurantlarımız ve Kafelerimizle; Doğum Günü, Kır Düğünü, Nişan, Okul Gezileri, Şirket Toplantıları ve her türlü özel organizasyonlarınızda siz değerli misafirlerimize profesyonel hizmetle destek vermekten mutluluk duyarız.

Volkan Çapur

1989 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra sigortacılık mesleğini seçerek iş hayatına atıldım. Ofis ortamlarında geçirdiğim yoğun stresli uzun yıllar doğaya, toprağa ve yeşile olan özlemimi artırdı. Bir arkadaşım sayesinde Çatalca’yı keşfettim ve 1998 yılında Çatalca Oklalı Köyü’nden 6 dönüm bir arazi almak nasip oldu.

Önce aldığım arazinin etrafını çitle çevirerek işe koyuldum. Daha sonra yavaş yavaş meyve ve süs ağaçları alarak kendi ellerimle bunları dikmeye başladım. Hafta sonlarını iple çeker bir halde günler yıllar geçti ve ev, müştemilat, ahır derken çiftlik büyümeye başladı. 2004 senesinde bir arkadaşımın at hediye etmesiyle çiftlik hayatı daha da renkli bir hal aldı ve tabii ki benim hayatım da. Binicilik dersleri alarak başlayan serüven tutkuya dönüşünce kendimi ilk atım olan Mikeala ile yarışlarda buldum. Kısa zamanda bir çok kupa ve derece kazanınca ikinci atım olan Divon da ailemize katıldı. Sonrasında Rose Garden ve Bingo’nun da aramıza katılımıyla aile büyüdü. Atlarımla yurtiçi ve yurtdışı müsabakalara katılma mutluluğunu yaşadım.

Artık binicilik ve atlar benim için bir yaşam tarzı olmuştu. 2012 yılında, şehrin gürültülü ve stresli yaşamından biraz uzaklaşıp kafamı dinlemek için aldığım çiftlikte Akademi Biniciliği kurma kararını aldım. Bir çok alt yapının hazır oluşu iki ay gibi kısa bir zamanda faaliyete geçmemize olanak tanıdı. Artık sadece hafta sonlarında geldiğim çiftliğim işyerim olmuş ve ben de hobisini işe çeviren şanslılar kervanına katılmıştım. Sabah saat 06.30′da başlayan çiflik yaşamı bazen 22:00-23:00′e kadar sürse de ertesi güne yine enerjik bir şekilde başlayabiliyoruz. Sizleride bu yaşam tarzını tanımaya ve bu duyguları paylaşmaya davet ediyoruz. 

Hakkımızda